Ce tratament poate primi?

Cancer

Postata de angvital06 cu 13 ani in urma.

Taticul meu are cancer tiroidian stadiu avansat. A fost operat de citeva ori, a primit si raze si chimie, dar boala continuie sa progreseze. Este diseminat in jurul gitului si chiar mi se pare ca si in ureche caci spune ca il doare tare urechea dreapta. Medicii iau spus cu jumate de an in urma ca nu mai au ce-i face si sta sarmanul numai pe tramadol, care deacum nu-i prea ajuta. Spuneti-mi va rog foarte mult poate totusi mai are vre-o speranta si exista vre-un remediu pentru stoparea bolii sau macar pentru minimizarea durerilor, care nu-i permit sa se odihneasca.
Va multumesc anticipat

Raspunsuri (4)

floryny

acum 13 ani

Cel care te poate sfatui ce sa faci pentru a-i diminua durerile tatalui, este medicul oncolog. Mergi si vorbeste cu doctorul care l-a avut in observatie pana acum.

angvital06

acum 13 ani

Va multumesc pentru sfat dar nici nu stiu cum sa spun ca sa nu supar pe cineva. ... Medicul asa si mi-a spus ca nu stie ce sa-i faca. Am nimerit pe miiele unui ... de doctor pe care mai mult de eurasi nu-l intereseaza nimic, asa cel putin am dedus eu din toti acesti ani. La noi este asa, ca daca te-a luat un medic oncolog de la inceputul bolii altii nu vor sa se bage peste el...si asa nu-i mai dai de capat, mai degraba moare omul decit de vindeca.

Bacu Crina

acum 13 ani

Poate te ajuta acest articol:
//sfatulmedicului.ro/Cancer/durerea-in-cancer_780
Imi pare rau pentru situatia in care sunteti... Multa putere si curaj!

angvital06

acum 13 ani

Am intrat deja pe acest site...dar nimic nou...lucruri deja cunoscute