ce sfat imi dati?

Cancer

Postata de monikka cu 12 ani in urma.

Buna. Am 30 de ani, sunt casatorita de 1an si 1 luna si s-a depistat ca am cancer ovarian.. Acu medicii vor sa ma opereze mai exact sa-mi scoata ovarul stang iar eu sunt disperata pt ca nu am nici un copil ink.....Nu cred ca o sa accept operatia pana nu o sa am macar un copil. Voi ce sfat imi dati?
Ce sanse am sa raman insarcinata ?

Raspunsuri (3)

Iuli

acum 12 ani

Cu un singur ovar se poate procrea FOARTE bine. In plus, cred ca viata dvs este mai importanta. Daca nu veti face operatia, s-ar putea sa mai apucati sa faceti un copil... Luati decizia corecta.

Psh Ioana Panculescu

acum 12 ani

Draga mea stai linistita am o prietena cu probleme asemanatoare adica fara un ovar si are un baietel minunat !Ca sa ai un copil iti trebuie sanatate Rezolva problema asta intai si o sa fie ok Sfatuieste-te cu medicul tau

monikka

acum 12 ani

Va multumesc pentru sfaturile date .Sincer ma cam sperie gandul de a avea doar un ovar .Dar toate sunt in mana lui Dumnezeu si daca va fi sa raman doar cu un singur ovar ...nu-mi pierd speranta ca voi avea un copil candva...