ce se poate face?

Cancer

Postata de codruta_durca cu 11 ani in urma.

dupa ce a intrat in remisie completa si a facut iradiere profilactica(carcinom cu celule mici) am fost asigurati de dna doctor ca tatal meu nu mai are celula canceroasa in corp
in sept 2012 a facut primul ct dupa terminarea tratamentului. acum in ianuarie 2013 a mai facut un ct cu concluziile: mase tisulare peribronhovasculare hilo pulmonar dr si posibil hilar stg, colectie pleurala postero bazala dr.
ce inseamna toate acestea? ce putem face?

Raspunsuri (4)

Dr. Adina Anghelea

acum 11 ani

Cred ca stiti ca ,in general, cancerul se declanseaza pe o imunitate foarte scazuta . Noi toti cream in fiecare zi 7-10 linii de celule canceroase in organism, dar nu le acumulam pentru ca sistemul nostru imunitar ne apara. La bolnavii de cancer,situatia e alta, ele se acumuleaza pentru ca sistemul imunitar e slabit. Cancerul bronhopulmonar cu celule mici este un cancer cu evolutie mai rapida decat cel cu altfel de celule.Ceea ce puteti face acum este sai cresteti sistemul imunitar ,intre perioadele de chimioterapie, cu vitamina C 2-3 gr pe zi, cu ciuperci Ganoderma ,Agaricus, suc de NONI organic, sau puteti incerca cel mai nou produs de crestere a imunitatii ASEA, e un produs revolutionar, nou descoperit, dar merita incercat pentru ca poate avea rezultate foarte bune.
Multa sanatate!
Dr. adina Anghelea

Dr. Adina Anghelea

acum 11 ani

Cred ca stiti ca ,in general, cancerul se declanseaza pe o imunitate foarte scazuta . Noi toti cream in fiecare zi 7-10 linii de celule canceroase in organism, dar nu le acumulam pentru ca sistemul nostru imunitar ne apara. La bolnavii de cancer,situatia e alta, ele se acumuleaza pentru ca sistemul imunitar e slabit. Cancerul bronhopulmonar cu celule mici este un cancer cu evolutie mai rapida decat cel cu altfel de celule.Ceea ce puteti face acum este sai cresteti sistemul imunitar ,intre perioadele de chimioterapie, cu vitamina C 2-3 gr pe zi, cu ciuperci Ganoderma ,Agaricus, suc de NONI organic, sau puteti incerca cel mai nou produs de crestere a imunitatii ASEA, e un produs revolutionar, nou descoperit, dar merita incercat pentru ca poate avea rezultate foarte bune.
Multa sanatate!
Dr. adina Anghelea

Dr. Adina Anghelea

acum 11 ani

Cred ca stiti ca ,in general, cancerul se declanseaza pe o imunitate foarte scazuta . Noi toti cream in fiecare zi 7-10 linii de celule canceroase in organism, dar nu le acumulam pentru ca sistemul nostru imunitar ne apara. La bolnavii de cancer,situatia e alta, ele se acumuleaza pentru ca sistemul imunitar e slabit. Cancerul bronhopulmonar cu celule mici este un cancer cu evolutie mai rapida decat cel cu altfel de celule.Ceea ce puteti face acum este sai cresteti sistemul imunitar ,intre perioadele de chimioterapie, cu vitamina C 2-3 gr pe zi, cu ciuperci Ganoderma ,Agaricus, suc de NONI organic, sau puteti incerca cel mai nou produs de crestere a imunitatii ASEA, e un produs revolutionar, nou descoperit, dar merita incercat pentru ca poate avea rezultate foarte bune.
Multa sanatate!
Dr. adina Anghelea

Mocanu Diana

acum 10 ani

eu iti recomand tratamentul cu zeolit lichid imbunatatit cu DHQ. Ajuta la stoparea evolutiei cancerului, elimina celula canceroasa si intareste si sistemul imunitar. Multa sanatate!