Ce putem face sa-l ajutăm?

Cancer

Postata de Utilizator11606554311 cu 3 ani in urma.

Bună ziua!
Tatal meu a fost diagnosticat cu cancer de vezică malign acum 5 ani din pacate a recidivat cancer de vezică malign G2/G3 medicul ne-a recomandat radioterapie..... Prostata (TUR) cu invazie carcinomatoasa extinsa alveola-trabeculara cu zone de necroza tumorale si hemoragica G3
Vezica - țesut conjunctiv cu invazie carcinomatoasa alveolara si papilara tip carcinom urotelial invaziv G3/G2

Raspunsuri (1)

Psihoterapeut Roxana Patrascu

acum 3 ani

Cel mai indicat ar fi sa procedati exact asa cum v-a recomandat medicul. Este o situatie foarte grea pentru dansul si pentru dvs., mai ales ca se suprapune si cu perioada de pandemie, insa, este necesar sa actionati repede.
Daca se confrunta si cu simptome depresive, puteti apela si consiliere oncologica (cred ca se gasesc si programe gratuite).