ce inseamna carcinomul cu celule mici

Cancer Cancer pulmonar cu celule mici

Postata de vitor cu 12 ani in urma.

ma numesc gina va rog ajutatima cu un raspuns prietena mea a fost diacnosticata cu cancer la plamani cancerul este carcinomul cu celule mici nu se poate opera ce sanse la viata are

Raspunsuri (1)

Medic Epuran

acum 12 ani

Cancerul pulmonar cu celule mici, într-adevăr doar în cazuri foarte rare, poate fi îndepărtat prin metode chirurgicale însă răspunde bine la tratamentul chimioterapic (chimioterapia este tratamentul standard în cancerul pulmonar cu celule mici şi este foarte eficientă la aproximativ 75% din
pacienţii cu acest tip de cancer)