Care sunt sansele tatalui meu?

Cancer

Postata de keiko cu 13 ani in urma.

Buna ziua!
Am o mare rugaminte la cei care pot sa ma ajute.
In urma cu 2 saptamani tatalui meu i-a fost extirpat rinichiul drept, dupa ce i-a fost descoperita o tumoare.
Acum am primit rezultatele biopsiei si scrie asa: "Carcinom renal cu celula clara, forma solida si chistica, cu zone intinse de necroza si hemoragie si cu o zona de transformare sarcomatoasa. Tumora are caracter infiltrativ in zona corticala si capsula renala la rinichiul drept."
Va rog din suflet, spuneti-mi ce se poate face, care sunt sansele si ce tratamente se pot face, indiferent cat de mult ar costa. Dau orice sa stiu ca tati al meu v-a trai.
Ni s-a spus de inceperea unui tratament cu Interferon. Ce este acest medicament, cum reactioneaza si ce sanse sunt?
Mihaela Bostina, Bucuresti

Raspunsuri (2)

Dr. Medicina Interna

acum 13 ani

Evolutia in acest caz, depinde de prezenta sau absenta determinarilor secundare, adica diseminarea cancerului renal si in alte organe sau os. Nu ati mentionat nimic de acest fapt, ceea ce este un lucru incurajator. Urmati sfatul medicului curant, acesta cunoaste cel mai bine cazul tatalui d-voastra. Interferonul este un imunomodulator ac***a proprietati antivirale, anticanceroase si modulatoare ale functiei imunitare.

Sandulescu Gheorghe

acum 10 ani

Buna ziua Doresc sa va ajut cu tratament natural pt tatal dv daca inca mai e posibil Sunati la 0761622845 nu va descurajati Multa sanatate va dorim