Carcinom

Cancer

Postata de costache bogdan cu 10 ani in urma.

Buna ziua,

Imi puteti spune cat de grav este acest rezultat, desi initial chirurgul a spus ca este vorba de un carcinoid si ca este operabil si vindecabil. Dupa biopsie a iesit rezultatul de mai jos, sa fie oare gresit si sa mai incerc inca o biopsie ? Cat de grav este ?

Carcinom cu celula scuamoasa multifocal, bine diferentiat, G1

COD ICD-O M:8070/3

pT4N1Mx Stadiul III A

Va multumesc !

Raspunsuri (1)

costache bogdan

acum 10 ani

Am uitat sa specific ca este vorba de tatal meu in varsta de 59 ani, care tocmai a fost operat la Institutul Marius Nasta, i s-a rezectat lobul inferior din plamanul drept. Acum starea de sanatate este buna, medicul oncolog ne-a spus ca starea lui este buna, si ca rezultatul biopsiei este imbucurator, ac***a in vedere ca nu prezinta metastaze, urmand sa faca cateva sedinte de chimioterapie. As dori sa stiu si alte pareri din partea dumneavoastra.