Carcinom Renal?

Cancer

Postata de Utilizator11636358873 cu 2 ani in urma.

Bună ziua, am 44 de ani, pe data de 04.10.2021 am fost operat (nefrectomie radicală) iar în urma efectuării biopsiei și a rezultatului histopatologic am următorul verdict : carcinom renal cu celule clare, grad fuhrman 2, limitată la rinichi fără invazia vaselor din hilul renal și fără invazia grăsimii din sinusul renal.
Este necesar să fac vreun tratament specific ?.... mulțumesc

Raspunsuri (4)

Utilizator11636358873

acum 2 ani

Bună seara, vă rog să-mi dați un nr de contact pentru a putea vorbi mai amănunțit despre acest subiect.... mulțumesc mult

Adelina

acum 2 ani

Sunt și eu interesata de acest subiect

Utilizator11636358873

acum 2 ani

Ce caz aveți?

Cristi Adi

acum un an

Bună seara! Azi, tatăl meu a primit același diagnostic. Dacă va rog puteți să-mi lăsați un număr de contact, aș vrea să discut cu dumneavoastră. Vă mulțumesc anticipat!