carcinom ductal invaziv

Cancer

Postata de Ely2010 cu 12 ani in urma.

Sunt diagnosticata cu neoplasm mamar stang, examenul histopatologic evidentiaza carcinom ductal invaziv tip NOS ER+, PR+, HER2 neu-NEGATIV, STADIUL pT1bNxMx.
Am urmat 4 cure de chimioterapie.
Am fost operata acum, totalizare mastectomie evidar limfoganglionara axilara stanga.
Investigatiile de laborator efectuate evidentiaza: L=3790, Hb =11, 6, GR =3650.000, in rest fara alte modificari patologice.

BULETIN HISTOPATOLOGIC:
Diagnostic histopatologic - Carcinom ductal invaziv
ypT 1a No-Gx
receptor estrogen 90%(5) scor intensitate 3
RECEPTOR PROGESTERON 90%(5) scor intensitate 3

HER 2 - neu: 2+
Ki67:

Raspunsuri (1)

liz

acum 9 ani

Buna. pentru ce este acest forum, nici pana in prezent nimeni din cei cu halate albe nu a catadicsit sa dea un raspuns.