Cancerul la copii

Cancer Rabdomiosarcom - RMS

Postata de mixandra cu 12 ani in urma.

Baietelul de 11 luni al prietenei mele a fost diagnosticat cu Rabdomiosarcom embrionar fara metastaze pe ganglioni, copilul a fost operat si acum asteapta tratamentul (chimioterapie) si ce o mai fi :( Intrebarea mea este/; la ce sa ne asteptam? A mai trecut cineva prin asta si are mai multe informatii ??? Va rog sa ma ajutati ! VA ROG !

Raspunsuri (1)

Utilizator11637685359

acum 2 ani

Copilul meu la 2 ani jumate a fost diagnosticat cu rabdomiosarcom embrionar doar ca la spate , a fost operat după care am făcut 7 sedinte de chimioterapie cu vincristin și acuma suntem la radioterapie saptamana asta începem radioterapia după care la mijlocul ședințelor de radioterapie o sa facem încă o cura de chioterapie pentru menținere și după ce terminam radioterapia ma facem încă o cura de chimioterapie și apoi pet ct și terminam nu va fie teama o fa fie bine rugați-vă pentru el și o sa fie bine.
Multă sanatate