Cancerul de vezica urinara

Cancer Encefalopatie Cancer de tract urinar

Postata de comentarii utilizatori cu 16 ani in urma.

inca este mica dar nu vrea sa se opereze fiindca vrea un spital mai bun,noi suntem din bacau.Ce imi recomndati?

Raspunsuri (5)

comentarii utilizatori

acum 16 ani

de 17 ani sunt purtatoare de sonda vezicala,avind vezica urinara incontrolabila si aceasta ptr ca sunt paraplegica.infectii urinare am in mod continuu si nu pot sa scap de ele decat perioade f scurte.credeti ca e posibil sa am cancer de vezica sau sint predispusa la asa ceva?

comentarii utilizatori

acum 15 ani

tatal meu a facut 2 operatii la vezica.ultima a fost facuta in urma cu aproape un an.acum i-au aparut niste arsuri in acea zona pe care le-a avut si inainte de operatii.as dori sa stiu de ce?

comentarii utilizatori

acum 15 ani

elena din bacau. am 60 ani si de citeva lunicde zile urinez fregvent noaptea ,fara dureri. in vara am dat vina ca maninc f multe fructe dar acum am inceput sa fiu mai atenta. ziua nu am nici un fel de probleme dar seara eu iau pt colesterol lypantil supra si cred ca nu sunt panicata dar dupa ce iau medicamentul , apare un disconfort in sensul ca simt vezica ca si cum ar fi plina cu urina dar cind merg la toaleta cantintatea de urina este mica si tot asa se repeta de circa 10 ori pe noapte. intentionez sa fac imeidiat analiza urinei si un ecograf. va rog sa-mi spune-ti ce as mai putea face in acsta faza.mentionez ca ,consum multe medicamente ( de inima si de intretinere)

comentarii utilizatori

acum 15 ani

am facut un examen de rutina la sange si urina si mi-au gasit in urina prezenta de celule epiteliale.intrebarea mea e:ce inseamna?...nu am cunostinte in acest domeniu.multumesc!

comentarii utilizatori

acum 15 ani

o rugaminte ma poate lamuri si pe mine cineva cu un re la o biopsie prelevata din veica urinara
,,mici fragmente tumorale,la un anumit nivel superficial,cu potebtial mailgn scazut cod 8130/1
va multumesc