Cancer

Postata de Bogdan246 cu 15 ani in urma.

Buna ziua, am si eu o intrebare, mama mea are cancer si i sa extirpat sanul stang iar pe mana stanga a avut 3 tumori in metastaza dar acum dupa un an de la operatie are mana foarte umflata dureri nu are vreau sa stiu daca se mai confrunta cineva cu o problema asemanatoare ,vreau sa stiu daca asa este normal sau nu multumesc

Raspunsuri (3)

Dorina6899908

acum 15 ani

Nu, nu este normal, mergi cu mama,din nou, la oncologie. Mana ,in starea care este acum,este ca urmare a circulatiei proaste a limfei ,in urma extirparii ganglionilor limfatici. Trebuia, imedtiat dupa interventie, sa se maseze mana, un timp destul de indelungat, cu un gel pentru circulatie ,ca sa nu se formeze trombi plus, multa gimnastica,cu mana.Multa sanatate.

Emilia78

acum 15 ani

n-ai spus citi ani are mama ta cum se simte acum iar cela 3 tumori unde anume pe mina,la cot linga palma mai sus de cot.nu stiu daca a facut radioterapie,da si tu mai multe amanunte. email:[email protected]

Bogdan246

acum 15 ani

DA asa este nu prea am amnuntit problema, mama mea are 63 ani ,a a vut 10 tumori pe mana dintre care 3 au fost in metastaza pe mana de la cot in sus, a facut radioterapie dar mana este problema deoarece se umfla vazand cu ochii