cancer?

Cancer

Postata de alina1985 cu 11 ani in urma.

am 28 de ani un copil de 5 ani am facut o ecografie mamara in urma careia sa descoperit noduli .unul de 2,5 cm. merg luni pt.biopsie.intrebarea mea e :a facut cineva biopsie si nu a fost diacnosticat cu cancer?dupa cat timp se da rezultatul?

Raspunsuri (1)

Corina

acum 11 ani

Cred ca rezultatul anatomo-patologic il veti avea in aproximativ doua saptamani. Stati linistita, nu orice nodul la san este malign. Important este sa nu intrati in panica. Datorita varstei dumneavoastra, chiar punand raul inainte, aveti sanse foarte mari de vindecare. Multa sanatate si vesti bune dupa biopsie!