Cancer

Postata de since4june cu 11 ani in urma.

Buna, am 17 ani si de aproape un an ma mai prostesc pufaind rar cate o tigare.. de 2-3 zile simt o mucoasa in gat si mi se usuca gatul.. Am senzatia ca e doar un inceput gripa, pentru ca mai si stranut si imi curge nasul, dar foarte putin.. Mentionez ca in copilarie am avut si faringita si laringita... Ideea este ca ma ingrijoreaza faptul cu tigarile.. ce credeti simptomele de uscare a gatului si acea mucoasa e doar o gripa sau am cancer? Daca da, cat de greu e de infruntat aceasta boala? se poate trata doar cu citostatice sau si altfel? va rog sa imi raspundeti, sunt disperata.. :(

Raspunsuri (2)

Alexandra

acum 11 ani

In 1 rand cancerul nu se poate diagnostica decat prin analize amanuntite la medic si de obicei este asimptomatic, esti tanar/a in mod normal cancerul se face de-a lungul a multi ani de fumat intensiv,in al2-lea rand du-te la medic...orice simptom ai mai ciudat du-te la medic nu iti poti pune diagnostic singur/a si renunta la fumat!

since4june

acum 11 ani

Multumesc, intre timp am fost, e o simpla raceala .. >:D