cancer

Cancer

Postata de stela-stela cu 12 ani in urma.

buna ziua in urma cu 5 ani mi-a fost casit un chist ovarian suspect de cancer..ma pus sa fac CA125 si a iesit 67...mi sa spus ca sunt suspecta de cancer..la operatia laparoscopica mi sa scos ovarul si trompa dreapta, , , , , , , patologia a fost de chistadenom papilifer borden-line ovarian drept cu zone de chistadenocarcinom inalt diferentiat (G1). a urmat dupa prima operatie 6 serii de chimioterapie si pe urma si cea de a doua operatie la cerere de scoatere a uterului si a celuilalt ovar si trompa, , , , , , , , , , , , , , oare am facut bine??????mai exista sanse pe viitor sa reapara cancerul in alta parte???????

Raspunsuri (1)

Dr. Cristian Irina

acum 12 ani

veti fi reevaluata de catre medicul oncolog la un interval de 1 an pentru excluderea recidivelor.