cancer?

Cancer

Postata de Bexi cu 12 ani in urma.

buna seara, mama mea a fost operata la limba si nefiind intr-o relatie prea buna cu tatal meu, care a stat langa ea, nu stiu exact care e razultatul, daca e cancer sau nu, dar am reusit sa aflu ca diagnosticul cu care a fost externata dupa operatie, este neoplasm baza limba. imi puteti explica ce inseamna asta? e de bine, macar? am inteles ca trebuie sa faca radioterapie. e adevarat? multumesc mult de tot

Raspunsuri (3)

Mihaela22120678

acum 12 ani

Neoplasm inseamna intradevar cancer. Da, e posibil sa faca si radioterapie (raze) si chimioterapie (citostatice), trebuie luata in evidenta la oncologie.
Multa sanatate!

ir

acum 12 ani

Cancerul de toate felurile se trateaza ac***a o alimentatie corecta! nu oncologul cu chimioterapia te ajuta!!!!! totul incepe cu ce bagi in gura! Informeaza-te mai mult asupra dietei pe care ar tb sa o aibe in astfel de cazuri. Si apoi poti aplica si tratament medicamentos, insa eu nu am incredere in medici si mai degraba in mine si in puterea de a ma vindeca mai degraba cu plante decat cu chimicale!!. Multa sanatate si succes!

Bexi

acum 12 ani

multumesc mult pentru ajutor