cancer

Cancer

Postata de fox cu 15 ani in urma.

Buna ziua, tatal meu are cancer la glanda tiroida, 30mm din ea este acoperita cu cancer, dc nu exista tratament, poate cineva sa-mi recomande un doctor pt a-i face operatia? Dc stiti in galati un doctor bun, mai bine, dc nu.. oriunde.Cei care au trecut prin asta imi pot spune in c consta operatia? C ii va face ca sa-i extirpeze glanda? Va multumesc.
C...

Raspunsuri (4)

fox

acum 15 ani

Buna ziua, tatal meu are cancer la glanda tiroida, 30mm din ea este acoperita cu cancer, dc nu exista tratament, poate cineva sa-mi recomande un doctor pt a-i face operatia? Dc stiti in galati un doctor bun, mai bine, dc nu.. oriunde.Cei care au trecut prin asta imi pot spune in c consta operatia? C ii va face ca sa-i extirpeze glanda? Va multumesc.
C...

fox

acum 15 ani

Te rog, ai putea sa-l intrebi pe tatal tau de medicul care l-a operat? Iti multumesc foarte mult, tatalui meu ii este frica sa faca operatia, se gandeste ca consecintzele sunt dintre cele mai rele, poate il conving ca nu e asa.
Te salut.
C...

nicoleta427129979

acum 15 ani

nu mai sta pe ganduri cu cancerul, ca avanseaza.Am o f. buna prietena,a fost operata de cancer tiroidian,avea gradul3, nu a avut probleme cu vocea,aia e la alta boala,doar ca va trebui sa substituie ce produce tiroida, in mod artificial,adica iodoterapie,nu e dureros,s4e traieste bine cu ea,faceti ce zice doctorul oncolog,fara frica,da?Nu e o operatie mai grea ca altele...Curaj!Operatia nu costa nimic,e gratuita pt. asigurati

irina78132643

acum 15 ani

Buna, noi tocmai am trecut printr-o astfel de operatie. Mama a fost operata la Institutul Oncologic din Cluj, de dr.Negoie, care, dupa cum ni s-a zis este unul dintre cei mai buni in domeniul acesta in tara...Tind sa zic ca operatia a fost usoara, ea fiind operata de doua zile, si azi deja am adus-o acasa, nu are dureri majore, doar la miscarea necontrolata a capului. Pt. continuarea tratamentului trebuie sa asteptam rezultatele biopsiei...Oricum, e bine s-o faceti cat mai repede, sansele de vindecare sunt mari, dupa cate am citit eu si am auzit.