cancer

Cancer

Postata de Claudia Angela121516 cu 15 ani in urma.

buna ziua la toti de pe forum si doresc SANATATE tuturor.
as avea si eu o rugaminte , sa imi raspunda si mie cineva la o problema , tatal meu este cu cancer operat in ianuarie si recidivat , cancer retroperitoneal mai exact sarcom , acuma are edeme generalizate membre inferioare si abdomen ,mana dreapta, este anemic si nu mananca si respira foarte greu
.este cu pampers el ac***a si alte boli accident vascular cerebral si diabet zaharat si cardiopatie ischemica. Care este evolutia in continuare daca a mai trecut cineva prin asa ceva cu familia va rog spunetimi cum ati procedat cum sa il ajut mai bine ?VA ROG!!!!!!!!

Raspunsuri (3)

Dorina6899908

acum 15 ani

Luati legatura cu medicul oncolog care poate sa-i prescrie un tratament paleativ {ceva care sa-i mai usureze suferinta}.D-zeu sa va intareasca !!!

PAULA19123545

acum 15 ani

buna ziua am si eu o problema tatal meu o fost operat de ganglion submandibular au facut analize la ganglionu extras dar nu este canceros pe urma o facut tomografie si o fost programat la citostatice 6 luni o terminat cu citostaticele de 2 luni acum nea zis dr ca are cancer in ultima faza il doare picioru si respira greu face tratament cu tramal retard 200mg mi frica nu situ ce sa fac va rog sa ma ajutati

popescudaniel

acum 13 ani

Cancerul nu inseamna moarte:http://b17ro.info/ medicament impotriva cancerului!!!