CANCER VEZICA URINARA

Cancer

Postata de ramonell cu 9 ani in urma.

Domnule doctor sunt devastata, nu stiu ce sa mai fac au venit intr-un sfarsit rezultatele de la biopsie si zice asa :Fragmente din carcinom invaziv slab diferentiat g3, infiltreaza fascicule groase de muschi neted pt2a , embolii tumorale.
I-a fost azi administrata o instilatie cu Epirubicina Teva 2ml , si inca 5 una in fiecare saptamana. Este bun tratamentul??

Raspunsuri (1)

Dr. Toth Noemi

acum 9 ani

Buna ziua!

Epirubicina este utilizata in tratamentul unei varietati de afectiuni neoplazice, incluzand la carcinom mamar (si alte la alte tipuri de carcinomi)

Daca doriti un raspuns mai clar, va rog sa-mi trimiteti fisele medicale pe adresa mea de email. ([email protected])