Cancer tratament

Cancer

Postata de sanzzy cu 11 ani in urma.

Buna ziua. Si mama mea urmeaza sa faca sedinte de chimioterapie si radioterapie. A fost diagnosticata cu cancer de corp uterin stadiul G2 stadiu FIGO 2 A. Care sunt sansele de vindecare? Ce imi recomandati pentru a trece mai usor peste acest tratament si pentru a ameliora efectele acestuia. Va multumesc!

Raspunsuri (5)

colnago

acum 11 ani

Buna ziua. Pentru ameliorarea efectelor negative chimioterapiei un ajutor real poate fi bautura bioactiva Tahitian Noni, cel original.
Doresc insanatosire mamei Dv.

Buna ziua

acum 11 ani

Din pacate ce vrea sa faca mama ta au facut si milioane de oameni inaintea ei. Efectele sunt dezastruoase caci corpul este distrus ireversibil si aceste "terapii" scurteaza doar viata si ii strica si calitatea ramasa de pe urma bolii. Nu exista vreun tratament natural si nici de alt fel care sa aiba putere
sa mai repare daunele aduse de aceste aberatii medicale. Cel mai intelept ar fi sa nu le faca, asa cum si oncologii nu fac ceea ce recomanda la pacienti in mod orbeste. Insa lumea ca si medicii prefera sa faca ceva gresit decat sa nu faca nimic. La urma pacientul prefera sa moara de pe urma terapiilor decat de pe urma cancerului sau sa-l invinga cu tratamente adecvate.

Cabinet Lacrima Naturii

acum 11 ani

Buna ziua

Este bine sa va adresati unui specialist ce il puteti gasi la cabinet Lacrima Naturii Bucuresti pentru a cere sfatul si sa vedeti in ce masure va poate ajuta din punc de vedere a unui tratament naturist.Tel 0744870194:0766488202

Sorina

acum 11 ani

Inteleg perfect prin ce treceti. Din pacate si mama mea a trecut prin aceleasi chinuri ale cancerului mamar. L-am descoperit prea tarziu si nu a fost sub cele mai bune ingrijiri medicale... Pana la urma ne-am dus la o clinica specializata in probeleme de sanatate ale femeilor, la Donna Medical Center. De cand cu sperietura de la mama am inceput sa imi fac si eu analize si incerc sa am macar controalele de rutina facute. Suntem acum sub indrumarea dr. Claudia Teodorescu care este un medic f bun si speram la ce e mai bine.

Sanatate multa!

Ionut S.

acum 11 ani

In SUA exista un produs natural care a dat rezultate in mai multe tipuri de cancer, sustine sistemul imunitar in timpul tratamentului cu citostatice. Este pe baza de uleiuri din anumite seminte presate la rece si contine Omega 3,6,9, anti-oxidanti etc. adica tot ceea ce ii trebuie organismului pentru a se curata si reface.