Cancer san

Cancer

Postata de mirela1000 cu 10 ani in urma.

Spuneti-mi va rog, cat de grav e daca valoarea markerului CA 15-3 pt sân a iesit 300 ?
Am un nodul mic de aproximativ 4 ani, o rana mica ce a supurat, dar acum nu mai supureaza, am facut ecografie, nu sunt ganglioni inflamati. Multumesc

Raspunsuri (7)

Medic SfatulMedicului

acum 10 ani

Principala utilitate a determinarii acestui marker este monitorizarea tratamentului si a evolutiei bolii in cancerul mamar. Nu se indica in diagnosticul cancerului de san.
Este indicat sa fiti evaluata de catre un medic oncolog pentru o stadializare a bolii.

anca

acum 10 ani

cat costa o mamografie in spitalul de urgenta bacau?
multumesc anticipat

anca

acum 10 ani

mama mea are tumora canceroasa la san una de 2,5 si una de 1,5 va rog spunetimi care sunt pasii care trebuie urmati , deoarece a fost trimisa la o mamografie la bacau si nu stim la ce preturi sa ne asteptam va rog mult ajuatine cu aceste informatii multumesc mult

Medic SfatulMedicului

acum 10 ani

La recomandarea medicului specialist, mamografia ar trebui sa nu se plateasca.
Cu toate aceasta, pretul nu depaseste 50-60 lei.

anca

acum 10 ani

va multumesc mult pt raspunsul dumneavoastra

mirela1000

acum 10 ani

Mamografia se face gratuit prin CAS, dar sunt liste de asteptare. Eu am sunat in urma cu doua zile in mai multe locuri si mi-au spus ca sunt programari facute inclusiv pt august, dar cu plata se poate face si a doua zi. Preturi: 150 ron, 180 ron...

anca

acum 10 ani

multumesc pt raspuns ,mirela e bn cand mai primesti cate o parere . nu prea am pe unde sa ma interesez. noroc ca vam descoperit. ms mult.