cancer san

Cancer

Postata de robumaria66 cu 13 ani in urma.

Buna ziua.Daca cineva poate sa-mi dea un raspuns la intrebarea mea.In urma aparitiei unui nodul la san si dupa multe investigatii ecografii,mamografie,TC,scintigrafie toate investigatiile care se fac pentru stabilirea diagnosticului,in urma punctiei biopsie si a exciziei, am fost diagnosticata cu: carcinom mamar invaziv ductal M=8500, std lll A , T3N1M0.Rezultatul imunohisochimic ER negativ,PGR negativ, CerbB2 pozitiv(+) reactie negativa, TOP2A pozitiv 60-80%. Am facut chimioterapie 7 serii in prezent sunt operata, mastectomie stanga radicala de tip Madden si astept din nou rezultatul de la anatomo-patologie si daca cineva poate sa-mi explice si mie rezultatul de la imunohistochimie
si anume de ce natura este hormonal sau ereditar sau..?
In asteptarea unui raspuns va multumesc anticipat.

Raspunsuri (2)

Ionescu

acum 13 ani

Acest comentariu a fost moderat de administratorul forumului

robumaria66

acum 13 ani

dar dupa ce se spune?