Cancer pulmonar

Cancer Cancer plamani

Postata de Boghi1989 cu 12 ani in urma.

Buna ziua, unchiul meu a fost diagnosticat cu cancer in noiembrie 2011 in stare terminala, i sau mai dat maxim 2 luni de trait maxim si l-au externat pe 25 noiembrie fara nici un tratament spunand ca nimic nu il mai poate scapa. Singura precizare a fost cand apar durerile sa ne ducem sa cerem morfina. L-am adus acasa, ne-am impacat cu ideea ca nu va mai fii printre noi...in primele zile acasa, manca se putea deplasa se comporta ca un om perfect sanatos. Pe data de 6 decembrie a fost ultima zi in care a mancat, de atunci pana astazi 30 ianuarie 2012 se hraneste numai cu apa.
Dilema mea este ca desi a slabit enorm ( nemancand absolut nimic timp de 2 luni) inca este constient, si nu acuza nici un fel de durere( desi am inteles ca, cancerul in stare terminala este foarte dureros)
Este posibil ca diagnosticul sa fie gresit?

Raspunsuri (5)

Medic Epuran

acum 12 ani

Faptul că unchiul d-vs nu se mai poate hrăni face foarte mică probabilitatea unei erori diagnostice

Eva Jorza

acum 12 ani

E posibil sa se fi vindecat. Celulele canceroase pot fi distruse prin infometare. Ele se hranesc cu proteine si substanta solida. Cauta pe google reteta lui Rudolf Breuss.
Cu drag,
Eva

Boghi1989

acum 12 ani

In primul rand multumesc pentru raspunsuri.
O sa incerc sa-i ridic moralul spunandu-i ca celule canceroae pot fi distruse prin infometare, si sa incerc sa-l conving sa manance ceva....oricat de putin..
Multumesc inca odata

KORLUK

acum 12 ani

Urgent fara sa mai pierdeti timpul contactati-ne pe site: unde veti gasi si telefoanele la care ne puteti contacta. Cancerul pulmonar este galopant si fiecare zi este importanta. Trebuie sa incepeti imediat o cura Zeolit+Biostem. Avem numeroase rezultate, unele senzationale. Desigur la dvs. este greu de dat un prognostic ac***a in vedere stadiul in care se afla tatal dvs., dar merita sa incercati
Va dorim Curaj si Incredere

ionut ionut

acum 11 ani

mai bine trebuie pedepsiti doctorii au incercat sa-i manance sansele (alea putine cat mai avea ) nesimtire,cel putin trebuia incercat ceva si mai lasat in spital sub supraveghere medicala!

cine s-ar gandii si la un transplant de plamani ca la oricare altul poate s-ar schimba ceva....