Cancer prostata cu metastaza osoasa

Cancer

Postata de membru214716 cu 9 ani in urma.

Buna ziua,
Tatal meu de 76 ani areun cancer la prostata , operat in urma cu 10 ani. In 2013 in noiembrie cancerul s-a reactivat , au urmat 2 interventii pt largirea canalului pentru ca sa poata urina, iar din octombrie 2014 poarta sonda. Mentionez ca are si hepatita C , iar PSA a crescut de la 4 la 9 , 2 in 6 luni. La ultimul CT are diagnostic de cancer prostata cu metastaze osoase, si acum urmeaza un tratament de hormonoterapie.
Din pacate este foarte depreziv si doreste sa-l ducem la mai multi doctori sa isi spuna mai multi parerea. Noi avem incrdere inmedicul care il trateaza, si ii dam in plus si un
tratament naturist, care zicem noi ca l-a ajutat. As dori sa imi spuneti ce parere aveti si ce tratament recomandati, dar si un medic in Cluj la care sa il mai duc. Multumesc mult

Raspunsuri (3)

Dr. Toth Noemi

acum 9 ani

Institutul Oncologic Cluj Napoca
Str. Republicii nr. 34-36
Dr. Popescu Dan Sorin

gabriela738

acum 2 luni

Bună seara , din păcate și tatăl meu trece prin aceeași problemă, cancer de prostată stadiul 4 și face 76 ani ... cum este tatăl dumneavoastră sau ce ați făcut pentru el? Nu vreau sa-l pierd pe tata...

Utilizator11709903312

acum o luna

Buna!
In aceiași situație sunt și eu cu tatăl meu, 68 ani, cancer scor Gleason 9, un cancer destul de agresiv. Urmează să facă miercuri scingrafia osoasa sa vedem daca sunt metastaze osoase. Ce tratament a primit tatăl dvs?