cancer metax................ plamini

Cancer

Postata de cancer otravitor cu 9 ani in urma.

buna ziua va deranjez din cauza ca taticu are 59 de ani si saptamina trecuta au diagnosticat cancer la plamini pe care nu se poate opera átétes este etapa a 3 a au facut bronoscopia unde sa incep tratamentul ????? cu speranta si stima levente

Raspunsuri (4)

Dr. Cranta Ali

acum 9 ani

Buna ziua. Trebuie sa va adresati sectiei de oncologie de la domiciliul tatalui dvs.

cancer otravitor

acum 9 ani

multumesc

Dr. Toth Noemi

acum 9 ani

Buna ziua!

Majoritatea tumorilor pulmonare au origine epiteliala, fiind catalogate carcinoame pulmonare.
Exista doua tipuri principale de cancere pulmonare:
- carcinomul pulmonar cu celule mici
- carcinomul pulmonar non-microcelular

Carcinomul cu celule mici raspunde mai frecvent la radio si chimioterapie, in timp ce carcinomul non-microcelular se trateaza chirurgical, daca este operabil.

La ambele carcinomi sant folosite ca tratamente, diferite chimioterapii speciale sau tratamente paliative.

Deci, daca doriti o informatie mai precisa, va rog, sa-mi trimiteti fisele si analizele medicale la adresa [email protected].

cancer otravitor

acum 9 ani

multumesc si trimitem analizele