cancer la san

Cancer

Postata de vikit2006 cu 14 ani in urma.

am fost operata de cancer la san dupa un an in urma analizelor mi s-a spus ca trebuie sa ma operez si jos deoarece ciclu mi s-a oprit de la medicamente mi-a iesit estradiolul 39,30 pg/ml si FSH 16,597 nu stiu care sint limitele normale si daca chiar trebuie sa ma operez?

Raspunsuri (4)

COSTY 80

acum 14 ani

Am 30 de ani, sunt barbat, iar de vreo 8ani prezint sub mamelonul stang o "piatra" in legatura cu care nu mi-am facut griji pana de curand, in momentul in care am aflat ca acest cancer de san poate afecta si barbatii. Cat de curand voi merge la medic,dar as fi curios daca a patit cineva asa ceva ce diagnostic i s-a pus. Va multumesc mult!

david

acum 14 ani

am fost an 2008 la spitalul an cluj cu mama mea si am vazut un barbat tot asa cancer la san

Dr. Interne

acum 14 ani

In cazul persoanelor tinere care au suferit un tratament chimioterapic cat si chirurgical pentru cancerul la san este indicata histerectomia totala profilactica. Urmati sfatul medicul d-voastra, insa daca nu aveti incredere, consultati si un alt medic pentru o alta opinie. Intervalele de referinta in cazul analizelor medicale variaza de la un laborator la altul. Este important sa cunoastem valorile de referinta ale laboratorului. Multa sanatate!

adela

acum 14 ani

va rog daca poate cineva sa imi spüna ce este cancerul de sin t 4 avansat va rog daca puteti sa ma lamuriti va multumesc