cancer la plamani

Cancer

Postata de vitor cu 12 ani in urma.

buna seara as dori si eu o informatie ce inseamna cancer mediastinal si ce sanse de vindecare ai cu acest tip de cancer

Raspunsuri (3)

Alina

acum 12 ani

buna seara, sansele depind foarte mult de stadiul bolii si de metodele de tratament care s-au aplicat pana acum

Mihaela22120678

acum 12 ani

Ne-ati dat forte putine date, nu se poate spune nici ce tratament, nici ce sanse sunt.
Mediastinul este spatiul dintre cei 2 plamani. Acolo se afla inima, vasele de sange, ganglioni, pe acolo trece traheea si esofagul . Cancerul respectiv de ce organ tine? In ce stadiu e? Exista si metastaze? In functie de raspunsul la aceste intrebari se poate face o evaluare grosiera.
Dar cel mai bine stie medicul oncolog, deci trebuie sa mergeti acolo si sa va consultati cu acesta ce metode de tratament va recomanda: operatie, citostatice sau radioterapie (raze), sau combinatii ale acestora.
Sanatate!

Ioana007

acum 12 ani

Pentru un astfel de diagnostic o solutie poate fi CyberKnife, o tehnologie utilizata la Clinica Anadolu din Istanbul. Reprezentantii acestei clinici va pot ajuta sa aflati daca este sau nu o solutie pentru cazul dvs..