cancer la plamani

Cancer

Postata de vitor cu 12 ani in urma.

buna seara as dori si eu o informatie ce inseamna cancer mediastinal si ce sanse de vindecare ai cu acest tip de cancer

Raspunsuri (2)

Medic Epuran

acum 12 ani

Cancerul mediastinal este o tumoră situată în vecinătatea inimii, în zona dintre cei doi plămâni. Şansele de vindecare sunt foarte mici şi depind de natura tumorii (tipul de celulă)

Ioana007

acum 12 ani

CyberKnife poate fi o solutie pentru acest tip de problema. Daca doriti mai multe informatii in acest sens apelati www.mediccenter.ro 0762.28.77.89.

Multa sanatate va doresc!