cancer la plamani

Cancer

Postata de vitor cu 12 ani in urma.

buna seara ma numesc gina as dori sa stiu si eu ce inseamna un cancer intre plamani si inima neoperabil

Raspunsuri (2)

Dr. Cranta Ali

acum 12 ani

Buna seara, cancerul intre plamani si inima cel mai probil se refera la tumora mediastinala. Ar fi bine sa reveniti cu diagnosticul corect pus de medic. Inoperabil = nu se poate opera. Din diverite motive: este intr-un stadiu avansat, nu se paote realiza din punct de vedere tehnic (prinde vasele de sange marii de la acest nivel), invazie a organelor ce nu permite o extirpare(scoatere) a tumorii.

Sanatate multa

vutagrn

acum 12 ani

cel mai bine luati legatura cu cei de la www.vipmed.ro 0732056272 si va vor ajuta