cancer la plamani si ficat ( metastaza)

Cancer

Postata de Florin ( Flo ) cu 9 ani in urma.

Salut ,tatal meu a fost diagnosticat cu cancer la plamani si sa intins la ficat am aflat azi ,am mers la oncologie si medicul i-a spus adevarul trebuie sa-i faca biopsie dar el a refuzat orice fel de interventie ,medicul i-a spus ca nu-l poate ajuta fara biopsie,nu stiu ce sa fac este foarte incapatanat si a slabit foarte mult....

Raspunsuri (6)

Florin ( Flo )

acum 9 ani

Tatal meu a fost diagnosticat cu tumora la plamani si ficat ,( metastaza).refuza sa faca biopsie iar medicul spuna ca fara nu-l poate ajuta cu nimic ,eu nu sti ce sa fac este foarte capos.Ce ma sfatuiti...Va multumesc .......18-11-2014

Dr. Toth Noemi

acum 9 ani

Buna ziua!

Biopsia NU este o interventie complicata, poate fi efectuata sub ghidaj tomografic, pentru a nu se penetra alte organe din vecinatate.
Atrag atentia despre medicamente experimentale ca MEDI4736 si OTS964.
http://canceropharm.com/ro/lung-cancer-therapy

Florin ( Flo )

acum 9 ani

dar se poate intinde mai repede dupa Biopsie?

Florin ( Flo )

acum 9 ani

Dar fara biopsie se poate face ceva ,doar cu RMN-UL pe care-l avem si analize?

Dr. Toth Noemi

acum 9 ani

Cancerele pulmonare sunt clasificate in functie de tipul histopatologic. Aceasta clasificare este importanta pentru a alege terapia corecta.

aspen

acum 9 ani

Din pacate biopsia presupune puncturarea tumorii, ceea ce poate duce la extinderea ei. Cum ti-ai putea ajuta tatal:
- alimentatie naturala, bazata pe vegetale si fructe organice
- eliminarea totala a zaharului, fiindca zaharul hraneste celulele canceroase
- reducerea consumului de carne
- vitamina C injectabila, nu pe cale orala
- protocolul Budwig - seminte de in macinate, amestecate cu branza de vaci
- protocolul Gerson
- un nu hotarat radiatiei si chemoterapiei

Sanatate!