cancer la colon cu metastase la ficat

Cancer

Postata de marianoleopardo cu 10 ani in urma.

mama maea este operata la colon si la ficat are aceste analize ficat cu dimenisuni normale contururi regulate prezinta multiple leziuni circumscrise diseminate in ambii lobi,cea mai mare 4,5 hipodese ,hipocapsate ,cu aspect "cocarda" fara dilatatii de CBP sau CBIS colegistic exclus chirurgical ,ficat 57-130 mm,hipereogen neomogen cu multiple formatiuni chistice cu diametrul 22 mm LSH

Raspunsuri (2)

Alina

acum 10 ani

www.vipmed.ro

Cere inca o parere
Specialistii Vipmed intermediaza servicii complete de consult, investigatie si evaluare medicala, consiliere si plan de tratament prin colaborarea cu clinici si medici specialisti de top din strainatate.

Alina

acum 10 ani

www.vipmed.ro

Cere inca o parere
Specialistii Vipmed intermediaza servicii complete de consult, investigatie si evaluare medicala, consiliere si plan de tratament prin colaborarea cu clinici si medici specialisti de top din strainatate.