Cancer esofagian

Cancer Carcinom esofagian

Postata de Devis22 cu 13 ani in urma.

Buna ziua , sunt Tarta Devis (18 ani) din Dej , jud. Cluj , si mama mea in varsta de 38 de ani are cancer esofagian , iar tumora este intinsa pana in stomac , dupa cum am citit eu aceste este stadiul IV (ultimul stadiu). As dori sa ma ajutati cu un sfat , sau cu o indrumare sa stiu sa ii spun mamei mele ce tratament sa urmeze (chirurgical ..etc.) . Multumesc pentru intelegere si scuzati-ma pentru ca v-am rapit din timp cu problemele mele personale.

Raspunsuri (4)

Devis22

acum 13 ani

Am uitat sa precizez , m-ar interesa si costul tratamentului ,

Alex Molnar

acum 13 ani

Servus Devis, in primul rand nu este capat de drum. Sunt multi blnavi care din stadiul IV s-au vindecat. Propunerea pe care ti-o inaintez este sa urmeze un tratament complet: pe de-o parte cel medical si de-o parte cel emotional.

Aria mea de expertiza cuprinde ultimul tip de tratament. Cancerul a aparut din cauza unui soc emotional la nivel inconstient. Din aceasta cauza corpul a reactionat ca atare si produce prea multe celule pentru anumite locuri din organism care sunt atasate de probleme specifice.

Pentru a putea accelera vindecarea, mama ta are nevoie sa "porneasca motoarele" pe ambele planuri medical si emotional.

Cu bine,
Alex

Devis22

acum 13 ani

Multumesc foarte mult pentru raspuns , dar nu stiu cum sa o fac pe mama sa nu mai planga , ea plange in fiecare zi foarte mult , si nu stiu ce sa fac .

Maria

acum 13 ani

Buna ziua
Pot sa va ajut Scrieti-mi va rog, pe e-mail [email protected]. Daca imi lasati un nr. de telefon va sun eu.
Multa sanatate.