Cancer de prostata

Cancer

Postata de d.diana53 cu 10 ani in urma.

Buna ziua, va rog frumos sa imi spuneti daca la un PSA de 2080,80 se mai poate face ceva , daca mai sunt sanse de supravietuire? Va multumesc Diana/

Raspunsuri (6)

Buna

acum 10 ani

Buna,

cancerul de prostata, ca orice cancer are cauze pur sufletesti.
Barbatul afla ca copilul este homeosexual, ori fata este lesbiana sau este inselat de sotie/partenera sau parasit in mod urat.
Problema care apare la cancer si omoara pacientul este frica de moarte la auzul diagnostocului cat si tratamentele gresite.
Sanse de supravietuire sunt, daca se intelege boala si nu se face chimioterapie sau radioterapie. Insa des chiar si cu acestea este posibila supravietuirea caci
este o boala normala si nicidecum ceea ce credem ca este. Nimic nu creste
necontrolabil in corp, ci boala este doar compensatia pe plan fizic al unui conflict sufletesc. Toate bolile provine de la emotii negative de fapt. Iar metastazele sunt noi cancer aparute dupa frica de moarte, etc.

Informati-va despre Noua medicina germana, singura stiinta medicala care explica matematic si verificabil toate tipurile de cancer si toate bolile, de la cea mai banala pana la cea mai misterioasa.

http://s*****a/f127-noua-medicina-germana-dupa-dr-hamer

d.diana53

acum 10 ani

Multumesc ptr raspuns, dar nu ar trebui sa faca chimioterapie? Va multumesc Diana.

tranca mariana

acum 10 ani

- un sigur rezultat PSA , nu poate fi intotdeauna concludent ;
-singurul care poate vindeca un cancer este DUMNEZEU , deci credinta este pe primul plan;
-trebuie sa se prezinte la urologie pentru tratament de specialitate.

d.diana53

acum 10 ani

Va multumesc foarte mult pentru raspuns vreau sa va zic ca in asteptarea biopsiei i-a prescris indometacin stupozitoare, ciprifol si metrolizadon si mai ia si casodex asta este de la doctorul urolog, Imi puteti spune daca e corect sau o opinie avizata?
Cu stima si respect Diana.

Medic SfatulMedicului

acum 10 ani

In functie de rezultatul histopatologic si dupa o evaluare amanuntita , dupa stadializarea cancerului, se decide atitudinea terapeutica: daca va necesita radio sau chimioterapie, etc.
Este recomandat sa consultati medicul oncolog.

d.diana53

acum 10 ani

Multumesc mult pentru raspunsuri si acuratetea lor. Cu respect Diana.