cancer de prostata cu invazie rectala

Cancer

Postata de ioana.burduja cu 7 ani in urma.

buna ziua,va rog sa ma ajutati cu un sfat in in legatura cu tatal meu in varsta de 62 de ani stare generala buna cu exceptia unor crampe abdominale,rugamintea mea este daca se poate sa ma lamuriti in legatura cu concluziile urmatoarei biopsii:aspectul histologic descris,corelat cu testele imunohistochimie,pledeaza pentru o extensie rectala de adenocarcinom ductal prostatic(pt4),invazie limfovasculara prezenta(lv1),invazie perineurala prezenta(pn1).imunofenotip:ck7-,ck20-,vim-,psa+,psap+rare,p53-,blc2+2%,receptori androgenici100%,indice de proliferare ki67=60%.cod icd-o/who 8500/3.mentionez ca tatal meu a fost operat acum 3 luni si i sa efectuat un anus contra naturii definitiv.va multumesc pentru rabdare si intelegere.

Raspunsuri (1)

MembruMobileApp1470309265

acum 7 ani

Buna ziua, unchiul meu a fost diagnosticat cu cancer de prostata si a luat pe langa tratamentul prescris de oncolog, Salvestrol Platinum ( un supliment nutritiv cu efect citostatic, din fructe), impreuna cu biotina, niacinamida, niacina, magneziu, vitamina C.Initial, a cazut in depresie, dar dupa inceperea administrarii de Salvestrol, tonusul psihic s-a imbunatatit. Acest extract natural din fructe induce distrugerea celulelor canceroase, sustine imunitatea si reduce radicalii liberi (mai multe informatii gasiti pe www.salvestrol.ro). Acum, dupa 6 luni, tumora a scazut semnificativ si se simte mult mai bine.