Cancer de piele pe fata

Cancer

Postata de Harald1 cu 10 ani in urma.

Buna ziua,

bunica mea in varsta de 86 de ani are o tumoare pe fata si afiseaza simptome foarte asemanatoare cu cele descrise in acst articol din formula as: ***

As vrea sa va intreba daca acest medicament Iscador poate vindeca tumoarea de pe fata?
Din pacate, la fel ca in articol, nu are un diagnostic pentru ca traind la tara nu ii place se mearga la medic, si a fost mult imp internata in spital pentru doua operatii la sold,

din pacate nu pot atasa o poza aici.

Va rugam sa ne ajutati, suntem disperati!
Multumim anticipat!

Raspunsuri (2)

Dr. Petre Muresan

acum 10 ani

Va recomand sa o duceti la medic pentru a se stabili un diagnostic si abia apoi se poate pune problema de un tratament. Nu e bine si poate fi chiar periculos sa-i faceti un tratament fara recomandarea medicului . Cu stima si respect :
dr Petre Muresan
medic primar Medicina generala-Medicina de familie
atestate in Homeopatie si Ultrasonografie generala
studii aprofundate de Medicina estetica homeopata ,
Reflexoterapie , Termografie si Angiotermografie dinamica ( DATG )

Harald1

acum 10 ani

buna ziua,

multumesc pentru raspuns. Intre timp am fost la medic si ne-a spus ca e prea tarziu, fiind in faza de metastaza nu mai avem ce face si ca nu va mai fi internata in niciun spital.

Astfel incat acum ne axam pe tratamente naturiste, in special pe Essiac si o crema denumita ierbaria lupului.

Problema principala in prezent este ca are o pofta scazuta de mancare si in ultimele zile chiar deloc nu mai vrea sa manance sau sa bea.
Am gasit aici pe site doua pagini care recomanda Corticosteroizii pentru stimularea poftei de mancare:

//sfatulmedicului.ro/dictionar-medical/corticosteroizi_17117
//sfatulmedicului.ro/cancer

Intrebarea mea este daca in acest context este util acest hidrocortizon (//sfatulmedicului.ro/medicamente/hidrocortizon-acetat-fiole_8463) pentru stimularea poftei de mancare? Si daca da, cum se administreaza?

In speranta unui raspuns,
Va multumim anticipat.