cancer de col uterin

Cancer

Postata de lissa31 cu 12 ani in urma.

in urma cu un an am facut testul papanicolau si rezultatele au iesit anormale..nu am urmat tratament acum am dureri mari pelviene ma simt balonata am dureri de spate si o inflamatie externa .ar trebui sa repet testul si care ar fi sansele sa fie vb de cancer uterin ,din oacate am si niste curetaje la activ?va multumesc

Raspunsuri (1)

Iuli

acum 12 ani

Cum sa nu urmati tratament?! Puteti avea orice, de la ce e mai rau pana la o banala anexita netratata. Oricum ar fi, e imperios necesar sa mergeti la medic, ca sa nu se agraveze si sa fie apoi mai greu de tratat. Imi pare rau sa aud ca ati fost nevoita sa faceti mai multe intreruperi de sarcina. Succes!