cancer cu metastaza in plamani

Cancer

Postata de maria7121 cu 11 ani in urma.

fiul meu este operat de cancer la picior in 2009 cu metastaza in plamani operat in aprilie 2011,dupa un an si jumatate au reaparul metastazele la plamani ce se poate face in acest caz.precizez ca la picior nu au aparut celulele canceroase doar la plamani.multumesc mult

Raspunsuri (2)

Dr. Cranta Ali

acum 11 ani

Este necesara reevaluare CT toracic cu substanta de contrast, chirurgie toracica (dk mai este posibila operatia) si oncologica (chimioterapia s-ar putea sa fie solutia)

Mihaela Miron

acum 11 ani

Si bunica mea a fost diagnosticata cu metastaza la plamani in 2010. Si dupa ce a facut chimio, a luat zeolit lichid si din 2011 starea ei s-a imbunatatit simtitor. Din cate imi aduc eu aminte nu lua zeolitul pe periaoda de chimio, il intrerupea si il relua la cateva zile dupa chimio. Ati putea incerca si dumneavoastra.
Multa sanatate!