Oare mai avem vreo șansă cu tratament și ce tratament trebuie facut?

Cancer

Postata de Adriana cu 6 luni in urma.

Buna ziua domnule doctor,
Tata are cancer pulmonar in metastaze extins la limfa, ficat, vena cava si la maxilar din ce ni s-a spus?
Nu știu cum sa va trimit CT care la facut

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum 6 luni

Buna ziua,

Pentru recomandari adecvate in ceea ce priveste problema de sanatate a tatalui dumneavoastra, este important sa consultati un medic oncolog.

Medicul va avea acces la toate informatiile necesare si va va putea ghida in directia corecta. Tratamentul cancerului pulmonar depinde de stadiul bolii, de tipul de cancer si de alte caracteristici specifice ale pacientului. Este posibil ca tratamentul sa includa combinatii de chimioterapie, radioterapie si imunoterapie.

Va recomandam sa il programati pe tatal dumneavoastra la un medic oncolog: https://www.clickmed.ro/medic/oncologie

Articole recomandate:
sfatulmedicului.ro/Cancer/cancerul-pulmonar_5358
sfatulmedicului.ro/Cancer/optiuni-terapeutice-in-cancerul-pulmonar_5832
sfatulmedicului.ro/Cancer/indicatiile-imunoterapiei-in-cancerul-pulmonar_16988