Buna ziua!Baiatul meu de 35 de ani a fost supus unei interventii de extirpare a unui polip de 0,7mm?

Cancer Carcinom cortical suprarenal Coriocarcinom Sarcom Ewing Cancer de trompa uterina Mezoteliom pleural malign Neuroblastom Carcinom neuroendocrin Osteosarcom Cancer peritoneal Tumori solide Sindromul de liza tumorala Carcinom cu celule merkel Mezoteliom malign Cancer de tract urinar Boala Castleman
+13
Vezi toate grupurile

Postata de Utilizator21561567935 cu 4 ani in urma.

Prin procedura laparoscopica. La testul cu parafina i-a iesit tumora maligna fara precizare (140)
diacnosticul fiind tumora papilara cu potential malign redus invertit!
Va rog spuneti-mi si mie cat este de grav si daca se poate trata! Multumesc mult!

Raspunsuri (2)

Utilizator11562708113

acum 4 ani

Daca tumora nu este maligna inseamna ca nu e cancer sau ceva grav.

Utilizator11562708113

acum 4 ani

Daca tumora este benigna, nu este cancer. Altfel, cu tomora maligna, are cancer.