Bună ziua!Un medic naturist! ?

Cancer

Postata de Carmen cu 7 luni in urma.

Tatăl meu a fost diagnosticat cu carcinom scuamos (la maxilar) foarte extins , domnul doctor chirurg nu recomandă intervenția chirurgicală, gândindu-se la vârsta pacientului și la ce presupune o asemenea intervenție(calitatea vieții după intervenție). Știm că nu se vindecă, dar să nu se extindă prea repede... Avem nevoie de un medic oncolog ce recomandă un tratament naturist, nu am vrea, dacă se poate, să intre pe chimioterapie și radioterapie.

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum 7 luni

Buna ziua,

In cazul unui carcinom scuamos extins, este important sa cautati sfatul medicului oncolog pentru a identifica optiunile de tratament disponibile. Acesta poate include chimioterapia, radioterapia sau alte terapii specifice pentru cancer. Aceste tratamente pot fi eficiente in controlul cresterii tumorale si ameliorarea simptomelor.

Discutati cu medicul oncolog si despre tratamente complementare sau alternative care pot fi sigure si utile in ingrijirea pacientului. De exemplu, anumite suplimente alimentare sau tehnici de gestionare a stresului pot contribui la imbunatatirea calitatii vietii pacientului.

Va recomandam sa va programati la medic: https://www.clickmed.ro/medic/oncologie

Articol de interes: https://sfatulmedicului.ro/Afectiunile-cavitatii-bucale/cancerul-oral_9686