at putea fi cancer?

Cancer

Postata de opel vectra92 cu 9 ani in urma.

Buna ziua .am 22 de ani si de vreo 3-4 ani am un usor discomfort la defecare.dureri care nu sunt permanente adica nu de fiecare data.si ceea ce ma nelinisteste este prezenta de sange pe hartie.uneori in special noaptea am unele mancarimi in zona rectala.nu am bagat in seama aceste simptome din cauza varstei tinere si din cauza ca nu imi dau un discomfort major dar dupa ce am citit unele postari de aici am inceput sa ma nelinistesc.acestea sunt singurele simptome nu am dureri de stomac sau scaderi in greutate anemii sau altceva?ar putea fi vorba despre vreun cancer?multumesc

Raspunsuri (1)

Jullllia

acum 8 ani

Nu cred că este vorba de cancer.
Ar putea fi hemoroizi
De obicei, când apar sângerări, există o posibilitate foarte mare să fie vorba de hemoroizi.

În urmă cu două săptămâni, am acuzat un di
sconfort asemănător cu cel prezentat de tine și am folosit două unguente: Hemoplop TIS și Hemorzon. Ultimul a fost mai bun, mi-a trecut în 3-4 zile.

Sănătate,