As dori si terapie naturista/recomandare, va rog

Cancer

Postata de carmen_vm cu 11 ani in urma.

Buna seara,
As dori o terapie naturista recomnadata de un medic cu experienta. Este vorba despre mama mea, in varsta de 67 de ani a fost diagnosticata cu carcinom microcelular st. IIIb in Feb. 2012.In urma sedintelor de chimio(6) si radioterapie (33) s-a inregistrat o remisie tumorala destul de buna (tumora de 63mm a ajuns la 9mm).
Pe data de 26 Noiembrie 2012 a fost efectuat PET. Concluzii: proces tumoral mediastino-hilar stang cu importanta regresie dimensionala, fara determinari secundare.
Iar pe 19 Decembrie, in urma unei crize, a efectuat un un CT din care a rezultat determinari secundare cerebrale; am urmat alte 10 sedinte radioterapie cerebrala (aceste sedinte ar fi trebuit intercalate preventivin in schema de tratament... Multumita profesionalismului Prof. Dr. Christian Zielinski si atentiei pe care o acorda pacientilor in cele 15 minute de consultatie....)
Trebuie sa mentionez ca am solicitat de nenumarate ori o trimitere catre un medic nutritionist. Raspunsul a fost de fiecare data acelasi: nu este cazul, nu aveti restrictii, lasati organismal sa lucreze singur ….. Cum sa mai lucreze daca imunitatea a fost distrusa? si nu aplicam niciun fel de tratament/terapie.
Sunt convinsa ca terapiile alternative pot ajuta si chiar imbunatati calitatea vietii unui pacient. Rugamintea noastra este de a deveni pacientul unui medic nutritionist. Sunt zeci de terapii si recomandari pe internet...dar doresc consultatie si recomandare venita din partea unui medic nutritionist.
Va multumesc anticipat,
Cu stima,
Mihaela

Raspunsuri (2)

Produse naturiste

acum 11 ani

In cazul in care nu mai face sedinte de chimioterapie recomand pachetul cu: zeolit lichid imbunatatit cu DHQ, PH balancer si Oxy Dhq. Toate 3 au rolul de a elimina celula canceroasa, de a oxigena celula sanatoasa si de regla nivelul ph-ului. Mama mea se afla in remisie in prezent, fiind diagnosticata cu cancer la san in stadiu 1. Sunt bune produsele si isi fac rapid "treaba".

Ligia

acum 11 ani

Am auzit si eu ca aceste produse fac minuni. Din cate am inteles sunt bune si pentru a preveni o formatiuni canceroasa?