am voiesaadministrez vitamine sau nu

Cancer

Postata de mirelad cu 12 ani in urma.

O doamna de 56 ani operata de cancer de colon acum cu ascita foarte multa , cu tranzit intestinal bun, fara dureri , facem tratament cu spironolactona si furosemid ca sa elimine ascita . Va rog sa-mi spuneti daca poate lua ceva pentru a se putea intari sa se poata ridica de la pat . are pofta de mancare , are scaune la 2 zile dar este foarte slabita . se poate administra vitamine , glucoza , ceva intravenos sau injectabil casa rezolvam si problema aceasta Am fost sfatuiti sa facem glucoza , arginina si B1, vit C, ,Ca..Va multumesc anticipat !

Raspunsuri (3)

Ionescu

acum 12 ani

Acest comentariu a fost moderat de administratorul forumului

marilu123

acum 12 ani

categoric fara B-uri, stimuleaza cancerul.

Iuli

acum 12 ani

Aveti voie sa administrati NUMAI ceea ce ii prescrie medicul si NIMIC altceva!!!