am si eu o intrebare

Cancer

Postata de hassard cu 10 ani in urma.

Buna ziua, m-am trezit de dimineta si am stat toata ziua pe afara pana pe la 6 dupa masa... nu m-am odihnit prea bine am dormit cateva ore... si seara cand am ajuns la 6 m-am pus si am dormit 2 ore.. cand m-am trezit am scuipat un sange rozaliu asa... dupa ce am tusit, nu o tusa brutala... una in treacat scurta... dupa am mai tusit fortat de cateva ori... am incercat sa trag in mine aer pe nas sa il scot pe gura... si nu a mai fost nimic... sunt fumator... fumez aaproape 2 pachete de tigari pe zi, am 27 de ani fumez de la 22 de ani.. din cauza problemelor... acum 1 an am fost si mi-am facut o radiografie la plamani am avut decat o viroza. va multumesc...
astept raspunsul dumneavoastra.

Raspunsuri (1)

FreeStyle11

acum 10 ani

Foarte rau ca fumezi, si 2 pachete pe zi e ENORM de mult.Tu chiar nu ti deloc la sanatatea ta?Si la ce te ajuta tigarile in rezolvarea "problemelor"?La nimic iti spun eu, nici alcoolul si nimic din toate astea.Dute si fa-ti niste analize si mai fa o radiografie la plamani ca nu se stie ce o fi.S-ar putea sa nu fie atat de grav pe cat pare, e posibil sa fie sange de la amigdale sau din mucoasa bucala.Si numai fuma DELOC, lasa tigarile ca iti fac FOARTE MULT RAU.La inceput e greu sa te lasi dar in timp te obisnuiesti si nu va mai fi asa greu.Si e foarte important sa nu-ti mai vina gandul sa te apuci vreodata pentru ca atunci iar iti va fi greu sa te lasi.