am nevoie de un sfat.

Cancer

Postata de totoche cu 12 ani in urma.

sora mea a suferti o interventie in urma cu doi ani de adenocarcinom de cap de pancreas cu metastaze la stomac. Anul acesta boala a recidivat si i-a fost extirpat un ovar ocazie cu care au constatat ca are metastaze in lichidul perineal, ficat si din nou pe stomac. Medicii din Italia care au oprat-o prima data spun ca nu pot interveni la ficat din cauza metastazelor de la lichidul perineal. Actualmente se afla din nou in spital pentru ca in urma chimiterapiei cred a facut spun ei o infectie la bila si au fost nevoiti sa-i introduca o drena care sa ajute la eliminarea bilei in exterior pentru ca devenise portocalie. Ei spun deasemeni ca nu se mai poate face nimic insa as fi vrut sa merg cu ea la clinica din Turcia. credeti ca e riscant sa o transport ? Sta de 3 saptamani in spital si nu ii sccade febra, ieri s-a infundat drena si s-a chinuit groaznic. Am nevoie de un sfat cat de mic. Multumesc din suflet.

Raspunsuri (2)

Dr. Cristian Irina

acum 12 ani

evaluarea starii actuale o poate realiza doar medicul curant (ce o are in supraveghere in respectivul spital), dar orice decizie cu privire la tratamentul si conduita necesara unei boli poate fi intrerupta pe propria raspundere (prin semnatura).

a

acum 12 ani

cel mai bine ar fi sa luati legatura cu cei de la www.vipmed.ro 0732056272 ei va pot ajuta cu transportul in conditii sigure