am nevoie de un sfat urgent

Cancer

Postata de scubi cu 13 ani in urma.

Buna ziua! Am fost diagnosticata cu Adenom GM, la sanul stang, dimensiuni 25/13/14 mm, este o tumoare benigna, mi s a sugerat interventia chirurgicala, nu am mai fost operata niciodata, va rog frumos sa mi spuneti daca a ti mai cunoscut cazuri si daca se poate elimina prin tratament, iar daca nu cam cat ar ajunge o operatie. Sunt din Piatra Neamt, iar dr m a trimis la Iasi pt interventie. Va rog astept pareri si sfaturi.

Raspunsuri (1)

stela

acum 13 ani

Daca dr. v-a recomandat operatia este bine sa o faceti. Prin tratament nu faceti decat sa pierdeti timp. Cunosc 2 cazuri care s-au tratat cu tot felul de naturiste si ne-naturiste si.......
Dar cunosc si cazuri care s-au operat (la Cluj) fara nici o problema. Un ex. matusa mea care are 75 ani si care s-a operat prin 1974 (era mai avansat i s-a scos sanul) si acum este bine, a si uitat ca a fost operata. O alta cunostinta mai tanara, careia ii aparuse un nodul, a mers si ea la Cluj pt. consult, i s-a spus ca este mai bine sa il opereze, s-a operat acum 2 ani.