am nevoie de ajutor

Cancer

Postata de adrianflorin87 cu 12 ani in urma.

buna seara acum cateva luni tatal meu a fos diagnosticat
cu cancer mai exact tumoare maligna lobul inferior
bronhi si pulmon a facut citostatice si totul a fost ok acum acuza dureri
in piept si o febra interioara putin vocea sa schimbat si
scuipa rosu ce se mai poate face are 65 de ani si a fost fumator
la ce sa ma mai astept va rog sami dati cateva info pt ai
inbunatati calitatea vieti atat cat mai e va multumesc

Raspunsuri (2)

Dr. Cranta Ali

acum 12 ani

Daca scuipa rosu, adica are hemoptizie, este bine sa va adresati unui medic la o camera de garda. Are nevoie de consultatie si tratament, mai ales daca spuneti ca s-a simtit bine dupa tratamentul citostatic.
Sanatate multa

adrianflorin87

acum 12 ani

va multumesc