Am fost diagnosticată cu chist la fiere ; nu am simptompe ,intrebarea este daca ar trebui sa urmez vreun tratament, operaţie

Cancer

Postata de oltean maria cu 11 ani in urma.

Am fost diagnosticata acum un an cu chist la fiere , nu am simtome, dureri ; întrebarea este daca trebuie sa urmez vreun tratamen , operaţie

Raspunsuri (3)

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Depinde de aspectul chistului. Fie il evaluati periodic ( la 6 luni) prin ecografie abdominala, fie il extirpati chirurgical.

cristigologan

acum 11 ani

Puteti fie sa faceti unele schimbari in stilul de viata care vor ajuta organismul sa rezolve problema definitiv sau puteti opta pentru operatie functie de gravitatea situatiei.

Trebuie sa puneti in balanta daca interventia chirugicala este vitala si ce riscuri implica.
Tumorile pot fi dizolvate si fara operatie ,chimio si radio.

Alegerea este a dumneavoastra.

http://tratamenteanticancer.wordpress.com/

Lorena

acum 10 ani

incearca tratamentul cu Zeolit lichid imbunatatit cu DHQ. Am gasit intr-o carte informatii despre el si marturii ale persoanelor care au folosit aceasta forma de zeolit. Din cate am vazut este printre singurele produse anticancer