ajutor

Cancer

Postata de CorinaPreda cu 12 ani in urma.

buna seara, azi i a facut tatei biopsia si i a eliberat un pic nervuk sciatic de tumora, cat au putut si ei ,tot apasa tumora pe nerv si a eliberat nervul.... ca sa nu il mai doara rau...au facut bine?

de 2, 3 zile si a schimbat comportamentul tata, este ff rece, nervos,,,,de la boala/ ca si-a dat seama ce are el? ce tratament sa ii dau sa isi revina, sa devina calm ? ca sa continue cu radioterapia...pupupiciiiiiiiiii

Raspunsuri (5)

Dr. Cranta Ali

acum 12 ani

Consultati un medic psihiatru sau oncolog cu competenta in ingrijire paleativa. Un medicament cu eficienta buna in aceasta situatie este xanax-ul, cps de 0,25 mg, 1 cp dimineata si seara.

CorinaPreda

acum 12 ani

sarutmana dna doctor

Dr. Cranta Ali

acum 12 ani

sanatate multa

CorinaPreda

acum 12 ani

doamna doctor credeti ca o sa isi revina tata din starea asta de agitatie? imi este teama pt el, vreau sa lupte pana la capat....

cu indepartarea tumori de pe nervul sciatic au facut bine?
pupici

Dr. Cranta Ali

acum 12 ani

normal ca au facut bine ca au indepartat tumora de pe nervul sciatic.
pentru starea de agitatie se pot administra medicamnete care il vor ajuta mult. si astfel poate sa isi revina putin cate putin.