Adenocarcinom

Cancer

Postata de Capuccino cu 11 ani in urma.

Va rog, sa- mi spuneti, unde recidiva adenocarcinomul gastric, grad 0?

Raspunsuri (7)

Adrienne

acum 11 ani

La stadiul zero,daca s-a intervenit chirurgical ,inclusiv pe ganglionii limfatici,sansa este de 95%. Dar, pentru ca esti interesata de recidive,in vecinatate poate sa afecteze portiunea transversala a intestinului gros, pancreasul si ficatul. Metastazele la distanta sunt localizate in plamani,oase ,creier. Multa sanatate !

Capuccino

acum 11 ani

Multumesc!La controlul CT, efectuat la sase luni, in urma interventiei, s-au gasit,,mici adenopatii in zona intrcavo-aortica".Ma tem sa nu fie metastaza.

Adrienne

acum 11 ani

Sigur a fost stadiul zero ? Au fost scosi toti ganglonii limfatici ? Este adevarat ca acea zona este vulnerabila,dar adenopatii doar dupa sase luni,la stadiul zero..........nu pot sa cred. Ce a spus medicul ? cred ca nu ai lasat lucrurile asa..........

Capuccino

acum 11 ani

Nu este vorba de mine.Persoana in cauza, acum face analizele necesare, dupa sase luni.Stiu ca este vorba de rezectie totala,ca a fost o tumora in stadiul 0, care nu a strapuns peretele stomacului.S-a considerat ca a fost descoperita,, la timp".Nu stiu daca s-a intervenit asupra ganglionilor limfatici. Speram, sa fie ok, maine este ziua cea mare, merge la medicul oncolog, cu toate investigatiile, pe care le-a facut! Oricum, multumesc pentru raspunsul, atat de prompt.

Manea F

acum 11 ani

Vezi despre Graviola Vita Plus, e o planta care cica e foarte buna in chimioterapie, contine fitochimicale.
Am gasit ceva site din cluj care are.

Capuccino

acum 11 ani

Scuze, nu am mai intrat pe aici. Multumesc, oricum! Este binevenit, orice sfat. Momentan, lucrurile sunt ok.Vedem ce urmeaza la controlul din Decembrie.Suntem cu emotii tot timpul, dar.....asta e viata!Mergem inainte.Sanatate multa tuturor si putere pt lupta cu aceasta cumplita maladie.Sa ne ajute Dumnezeu,pe toti!

Andrada G.

acum 11 ani

Buna ziua.
De unde pot sa cumpar Graviola Vita Plus?
Am nevoie pentru sora mea...am citit pe siteuti din america ca sunt foarte utile in timpul tratamentului de cancer de colon.

Multumesc anticipat pentru ajutor.